English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠٢ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش حبیبی از شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط

جلسه درون بخشی پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری درشهرستان شوط برگزار شد

 

معاون بهداشتی گفت: آموزش پیش نیاز سلامت است.

در راستای ارتقای سلامت مردم و کاهش حوادث و بلایا در چهارشنبه آخر سال با برگزاری جلسه درون بخشی کارشناسان مرکز بهداشت، سوپر وایزر اورژانس بیمارستان و مسئول فوریت در خصوص برنامه های پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری با حضور معاون بهداشتی شبکه درسالن جلسات برگزار گردید .

رضا زاده معاون شبکه بهداشت ودرمان طی گفت و گویی با روابط عمومی، هدف از برگزاری این جلسه را اهمیت  اجرای برنامه های آموزشی و تدابیر لازم جهت  پیشگیری  از حوادث ناگوار روز چهارشنبه سوری دانست و گفت : هر گونه بی توجهی به نکات ایمنی و سهل انگاری در برپایی مراسم چهار شنبه سوری می تواند زیانهای جانی ومالی سنگینی و غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد.

وی افزود : در جامعه ما حوادث وآسیبهای نظیر حوادث ناشی از مواد محترقه و منفجره یا آتش افروزی چهارشنبه سوری تهدیدی جدی برای سلامتی افراد خصوصاً کودکان و نوجوانان است  . با این حال حتی حوادثی که به نظر میرسد بدون هشدار و خبر روی می دهند ،اکثر آنان نتیجه یک رشته اتفاقات یا نتیجه ترکیبی از اتفاقات و وقایع هستند . تشخیص خطرها ی بالقوه در این زمینه به افراد کمک می کند که وارد عمل شده و خود را ایمن نگهدارند، در واقع می توانم گفت که از جمله عوامل خطر زایی که بر احتمال و قوع این حوادث می افزایند نگرشهای افراد و رفتارهای ناایمن آنهااست که با آموزش افراد می توان هم نگرش و هم رفتار افراد را تغییر داده و اصلاح نمود  حقیقت این است که آموزش پیش نیاز سلامت است.

در ادامه این جلسه، کارشناسان سلامت پس از بحث و تبادل نظر در خصوص  برنامه های  پیشگیری در روز چهارشنبه آخر سال مطالبی را مطرح  و مصوب نمودند  تا با هماهنگی های سریع و به موقع  اعضای  این کمیته مصوبات  را اجرایی نمایند.

 

 


٠٨:٥١ - 1395/12/22    /    شماره : ١٣٣٧٨    /    تعداد نمایش : ١١٣خروج